| AbcDaBcDe a întrebat:

aseara am incercat sa imi schimb windowsul cu CD asa Bag CD dau restart la calculator apas F11 si mi se deschide o fereastra cu numele BOOT MENU si mai jos Select a boot a first device si apare
+Removable
+Hard disk
+CDrom
+Network
Dau pe CDrom si imi apare ceva acolo jos in dreapta s trebuie sa astept
Am asteptat vreo 40 de minute si tot nu a mers nu a pornit
Si asa am dat pe totte
Va rog spuneti-mi ce sa fac

2 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Normal trebuie selectat cdromul ai dai f10 pnt sa salveze setarile si la primary tot an bios tot cdromul acum daca cd este bootabil ar trebuisati mearga depinde cine l-a facut pentru ca windowsurile trebuie facute cu o anumita viteza de rulare

| pLeX a răspuns:

E posibil ca cd-romul sa nu fie connectat cum trebuie, sa nu il mai citeasca bine sau sa fie cd zgariat sau scris la viteza prea mare.

descarca un win nou de pe net si scriel la viteza minima.
daca tot nu merge, instaleaza-l de pe un dvd-rom extern.

Întrebări recente