| PandaisHere a întrebat:

este un baiat care este mai mare decat mine cu 2 ani iar mie imi cam place de el iar o prietena care este in clasa cu el i-a spus ca imi place de el. inainte nu ma baga in seama ar am vazut sa si el se uita la mine iar prietena respectiva mi-a spus ca si lui ii place de mine si acum nu stiu ce sa mai fac mai ales ca mai sunt 2-3 sap de scoala si ei i-au vacanta. app are un frate care este in clasa cu mine si ma inteleg ff bine cu el. in ultimul timp am inceput si sa-l visez dar nu imi place deloc chestia asta. x(Am id-ul (de la prietena care i-a spus ca imi place de el) dar imi este frica sa ii spun. daca me fac de ras si apoi rade toata scoala de mine? sau daca nu ma baga in seama? el e mai mult interesat de counter strike, fifa...chestii de genul pe care eu nu le suport l-as invita sa iesim undv cu mai multi prieteni dar locuim la tara scuze d categorie.si stiu ca am mai pus intrebarea asta dar nu am primit decat cate 2 rasp si as vrea mai multe pareri

Răspuns Câştigător
| truelover a răspuns:

Ok, vad de departe ca il placi multhappy, dar vad ca esti si putin speriata sa incepi o relatie cu el din cauza ca te-ai putea face de ras. Pentru inceput trebuie sa iei o decizie, vrei sau nu sa fii cu el, stiu ca vreilaughing sfatul meu e sa procedezi astfel: daca esti mai timorata si ti-e frica sa ii spui in fata, vorbeste cu el pe mess, ii spui in felul urmator: "Uite te-am tot vazut prin scoala, si pot sa spun ca esti un baiat super, si imi cami placi, as vrea sa stiu daca ai si tu vreun sentiment de afectiune fata de mine si daca ai vrea sa fim impreuna" scurt si la subiect, fara sa o lungesti prea mult. Sa nu iti fie teama de un refuz, nu esti nici prima nici ultima, sa nu iti pese de ce spune lumea, uneori e invidioasa. Sunt sigur ca esti o fata de treaba, si daca si el a inceput sa te priveasca e clar ca ceva se petrece intre voi. Iti doresc mult succes si sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
| Draagos a răspuns:

Daca va placeti amandoi.El ar fi normal si frumos sa faca primul pas dar daca zici ca e din asta de e pasionat de cs, fifa de nu prea le are cu fetele dai si tu tignale, fa-l sa inteleaga ca il placi happy

| Madalina_2662 a răspuns:

Trebuie sa-i spui pana nu este prea tarziu.parerea meawinking.iar daca si lui ii place de tine(asa cum crezi) n-o sa spuna la nimeni...si sigur nu o sa te faci de ras. sper ca ti-am fost de ajutor.Succeshappy