| dey12 a întrebat:

imi spuneti si mie constructii la minecraft? plss funda celui care imi da cele mai multe constructii

4 răspunsuri:
| Hardy2000 a răspuns:

Am un prieten ce a facut un castel de nisip enorm, incearca si tu FUNDA?

| dey12 explică (pentru Hardy2000):

Nu din astea... altele si mai multee ideii:X nu iti dua fundalaughing

| Hardy2000 a răspuns (pentru dey12):

crying

| RuxMorgenstern a răspuns:

Un castel din toate felurile de piatra, o casa din frunze, ferma de oi de toate culorile (nuantele), un turn cu 10 etaje care sa aiba in varf oul dragonului din end inconjurat de sticla, sa faci o gaura in pamant unde sa pui o fantana de apa si una de lava, casa din toate feurile de lemn neprelucrat, un creeper gigantic, o constructie din cuarț care sa aiba deasupra un strat de apa unul de lava si apoi animale peste lava dar intre toate cate un strat de geamuri...cam atat eu le-am facut pe toate pe survival dar din pacate minecraftul meu are probleme si mi-a disparut lumea.

P.S: la castelu din piatra pune covor multicolor din lana. Sper ca te-am ajutat. A da si sunt fata si joc minecraft pentru ca imi place mult. Funda?