| mudulina a întrebat:

Salluth tpu.Cum fac ca parintii mei sa ma lase sa ies mai des cu prietenii in oras? Dau fundita

5 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pai in primul rand ar fi trebuit sa specifici si varsta... acum depinde ce inseamna mai des. Par example: de cate ori iesi si cat timp petreci cu prietenii atunci cand iesiti?

| BETTYNA a răspuns:

Buna, inspirale mai multa incredere ...mai ajuta si la treaba :spala vasele, fa curat etc. bafta!

| gmxromania78 a răspuns:

Sa iti ascultzi parintii, sa ii ajuti la treburi si diverse lucruri... Si atunci te v-a lasa de cate ori vrei dumitale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.invata mai bine si asculta-i
un prieten asa face si merge ca uns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino de fiecare data acasa cu putin timp mai devreme de ora stabilita. Nu-ti neglija celelalte responsabilitati si incearca sa te achiti de ele din ce in ce mai bine. Relateaza cat de mult se poate unuia din parinti ce ai facut la acele iesiri. Sunt doar mici sugestii.