| CevaChestiosenie a întrebat:

Vi se pare normal ca la 12-13 ani parintii sa ii lase pe copii sa iasa prin oras cu prietenii?

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Ce ți se pare anormal? Dacă părinții au încredere în ei, e bine. Şi pe mine m au lăsat de la 12 ani şi n am pățit nimic.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este nromal ca copii la varsta asta sa iasa singrui nesupravegheati in oras.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde.
Mai ales la acesta varsta parintele TREBUIE sa cunoasca anturajul copilului si locurile pe care le frecventeaza.
Mi se pare ok ca copilul sa iasa sa zicem sambata dupa amiaza sa zicem la un suc intr-un loc public, cunoscut de parinti.
TOTUL tine de increderea parinte -copil.

| NAT0 a răspuns:

La 11 ani mă plimbam cu bicicleta prin tot orașul, fără o anumită oră, fără nu acolo, nu faci aia, nu, nu, nu. Totul ține de încredere și de relația părinte>copil. happy

| simplegirl2 a răspuns:

Noaptea? nu prea cred. Ziua mai merge daca sunt colegi si rude sau cel putin cineva mai mare ca voi cu 2-3ani

| Elise67 a răspuns:

Da, dar sa știe cu cine te duci, unde și cât stai. De obicei, la vârsta aia pe mine ma lasă maxim 3 ore și mergeam la un suc, la un Hamburger și in parc.