| LolitaHaze a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ma lase sa merg in oras?

FUNDA cel mai convingator raspunsss

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Depinde şi vârsta pe care o ai.
Acum serios, câți ani ai?
Adică, te rog! Dacă ai sub 15 ani, nu ar trebui să-ţi dea foarte multă libertate, pentru că fiind încă un copil care nu ştie ce vrea de la viaţă, vei intra în multe belele.
Oricum, dacă chiar vrei să ieşi în oraş cu prietenii/ singură, demonstrează-le că poţi avea grijă de tine şi singură.
Fă-ţi curat în camera ta, spală vasele, fă-ţi temele, şi nu în ultimul rând, învață!
Doar aşa îi vei putea convinge.

| robytza2001 a răspuns:

Incerca sa faci ceva curat prin casa ca sa le dai impresie buna si apoi ii rogi cu un mare te rog si te iubesc. Daca nu merge spunde ca aveti grija si ca sunteti multi si o sa mergeti prin apropriere de casa. Succes.

| Olldcs_Ana_1997 a răspuns:

Eu zic sa vorbeti cu ei... sa le zici ca esti mare, trebuie sa vezi si tu lumea, chesti din astea, ca ai cu cine sa mergi, si sa le faci treaba laughing :* sper ca te-am ajutat :*

| re87 a răspuns:

Cerete de cat mai multe ori sa te lase in oras pana o sa se plictiseasca si o sa zica da :p pana o sa zica da, ar trebui sa fii harnica, vase, curat, invatat etc.

P.S.
daca e sa te lase si o sa-ti impuna o anume ora la care sa fii acasa, te sfatuiesc sa ajungi cu o juma de ora inainte ca sa vada ca pot sa avea incredere in tine.