| cstbk a întrebat:

Salu cine imi spune si mie cum sta traba cu pariurile sportive adica ce inseamna:
x
x1
etc pls

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sa iti dam un exemplu

1.Real Madrid(2. 35) - 2.Barcelona (2. 30)
Daca pariezi 1 inseamna ca o sa castige real, daca pariezi x inseamna ca o sa fie egal iar daca pariezi 2 o sa castige Barcelona
Mai sunt si combinatiile 1x - bate Real sau face egal, x2 - Bate Barcelona sau face egal sau 12 - bate real ori barcelona.

Cand faci un pariu nu te axezi pe cota, mai mult pe meciurile anterioare si pozitia din clasament.Cu cat cota este mai mica cu atat se spune ca acea echipa are mai multe sanse sa castige dar nicidata sa nu te bazezi doar pe cota, bazeaza-te pe pozitia din clasament si rezultatele din meciurile anterioare.

| ingerSedat_1707 a răspuns:

X pentru egalitate, 1 atunci cand castiga echipa care joaca pe teren propriu (''acasa''), 2 atunci cand castiga echipa care joaca afara(deplasare)