| aleedy44 a întrebat:

imi puteti spune ce trebuie sa fac mai exact pentru a juca la pariurile sportive?
Ms anticipat. Funda

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Pot sa spun ca exista 2 variante:
1) Intri in agentie (daca ai peste 18 ani, altfel risti sa faca aia scandal si sa te dea afara), te asezi la masa sau mergi la panou, iei o foaie si un creion si incepi sa studiezi oferta. Pe oferta vei gasi meciuri, coduri, pronosticuri si cote. Fiecare meci are un cod. Trebuie sa scrii acel cod, apoi scrii pronosticul pe care-l alegi (1, X, 2 sau alte pariuri pe goluri pe care le vei gasi in oferta). In functie de probabilitatea ca pronosticul tau sa iasa, agentia ii va da o cota. Dupa ce ai terminat de scris cate meciuri doresti sa pariezi, mergi cu foaia la "ghiseu", urmand ca cea de acolo sa-ti tasteze pe calculator toate meciurile. Cotele se vor inmulti, iar produsul lor va fi inmultit cu miza ta. Exemplu: Ai jucat 7 meciuri a caror cota totala este 10, iar tu mizezi 10 lei. Printr-o inmultire simpla rezulta ca vei avea castigul 100 de lei pe bilet. Persoana (de obicei e femeie) de la "casa" te va intreba cat pui pe bilet, ii raspunzi, ii dai banii, iei biletul si pleci acasa.

2) Intri pe site-ul agentiei, cauti in oferta meciurile, apesi click pe pronosticurile pe care le vrei pe bilet, alegi miza, apesi "printare bilet", copiezi codul de verificare pe o foaie sau ii faci poza cu telefonul, mergi cu acel cod la agentie, cea de acolo il va tasta pe calculator, biletul tau va aparea, tu vei confirma, apoi il vei primi si vei pleca acasa.