| anonim_4396 a întrebat:

Acum 5 minute am venit acasa si am atins creanga unui copac. Pe acel copac s-a urcat pe degetul meu un paianjen cu cruce pe spate, si apoi m-a muscat in palma. Oare o sa se umfle palma? Paianjen-ul are venin >? sad va rog ajutati-ma nu vreau sa mor!

8 răspunsuri:
| alexandra2859 a răspuns:

Unul ca asta?

http://ro.wikipedia.org/wiki/Araneus_diadematus

daca este asta nu o sa patesti nimic.

dar cum i-ai vazut crucea asa de repede?

| anonim_4396 explică (pentru alexandra2859):

I-am simtit forma spatelui! Aici la noi in sat doar din astea sunt!

| alexandra2859 a răspuns (pentru anonim_4396):

A ok.
nu nu o sa patesti nimic daca este ca ala den fotografie.

| dragos9234 a răspuns:

Nici tarantula nu ucide prea des(aproape deloc)
Pentru inteligentii care vor sa ma contrazica sa caute pe google si sa afle ca nu s-a raportat vreun caz in care cineva a murit muscat de un paianjen.
Deci stai linistit, nu vei pati nimic

| robytzu96 a răspuns:

Pai exista 2 explicatii. :
1. Ori te transformii in Spider-Man
2.Ori nu patestii nimic dar mai bine ar fi sa te vada un doctor!

| anonim_4396 explică (pentru robytzu96):

Vreau varianta 1winking doamne Da sa fie asa laughing

| k1dutzz a răspuns:

Depinde... Poi daca ai simptome du-te daca nu nu te du Simtomele in cel mai graf sunt dureri mari dureri de cap grata in unele cazuri!

| TeoDrop a răspuns:

Ar fi mai bine sa te duci la doctor. Eu am fost internata in spital o saptamana pentru ca m-a muscat un paianjen