| Mmooaarro a întrebat:

Acum am venit de afara,stiti. obisnuiesc sa stau cu varamiu la masa,si in seara asta e un cer foarte frumos,se vede tot,fara nori, se vad toate stelele(am 16 ani el are 17) si ne uitam la stele cand dintr-o data am observat un punct era foarte foarte sus nu avea cum sa fie avion pentru ca era prea sus! mergea cu o viteza medie, in jur de 2000-4000 km/h.nu stiu sigur.dar mergea incet,in linie dreapta, era atat de sus incat nu prea se vedea bine! timp de 15 secunde m-am uitat la ea apoi nu am mai vazut-o pentru ca mi-am luat o clipa ochii de la ea si a disparut.sau nu stiu ce s-a intamplat, nu credeam in ozn-uri.acum cred! avioanele au lumini care palpaie.asta era doar o simpla lumina, nu stiu ce se intampla dar.eu am vazut multe de cand m-am nascut, am trecut prin niste clipe foarte grele in care 1 an de zile eram singur acasa, imi faceam de mancare si imi spalam hainele.Pentru ca parintii mei s-au certat si a intervenit ceva,Nu conteaza,am vazut,am auzit si am simtit foarte multe chestii... uitati un exemplu:Cand ma intorceam de la scoala intram la calculator,si era liniste in toata casa,si auzeam pasi pe hol ca si cum alearga cineva se auzea bom bom bom ieseam pe hol si nu era nimeni, jur acum mi s-a zbarlit pielea pe mine acum ca mi-am adus aminte.intr-o zi am sarit pe geam si am fugit la mamaie pentru ca se auzea foarte clar,si nu era nimeni! Nu stiu ce sa mai cred,voi ce spuneti? Aaaa lasati-ma sa reformulez, acum cred tot pentru ca am vazut si am auzit pe pielea mea cum s-ar zice.nu mint! NU am de ce! Cateodata mi-e frica.Si NU sunt nebun! ce parere aveticryingNu mi s-a parut cand am auzit pasi,si nu era un avion ala de pe cer,pentru ca era prea sus,si un avion nu poate merge asa repede,cu o viteza constanta, fara lumini care sa palpaie)

8 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

Pasii ii puteai auzi din vecini, uneori se creeaza iluzia ca sunetele se aud din casa de la tine.Si mie mi s-a intamplat sa aud o farfurie sparta in bucatarie cand eram singura si pe cineva care deschide usa de la baie, m-am baricadat in balcon si mai ca imi venea sa sar.Dar apoi s-a dovedit a fi vecinul de jos, care mi-a recunoscut ca a spart o farfurie tocmai.La mine in apartament sunetele se aud tare ciudat.

| Mmooaarro explică (pentru CeaCuMasca):

Ooo scuze dar nu cred ca exista nicio iluzie sa se auda pasii de la vecini, care au si ei casele lor, la vreo 50-100 de metri mai departe, chiar nu stiam ca daca ei merg pe hol in casa lor se aude la mine! multumesc pentru ca mi-ai spus!

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Esti ciudat.

| Pufffx a răspuns:

Mai eu una te cred uni zic ca ei nu cred in fantome si asta e fiecare cu parerea lui eu una sincer nu am patit nimic de genu si nici nu vreau sa patesc dar am prieteni care chiar au patit lucruri de genu acest si ei chiar cred in etenitati( fantome) fiecare are dreptu la opinia lui cine stie, poate era o stea cazatoare poate ai tu ceva aparte de ti se intampla toate astea tie. Bafta incontinuare.

| IgoToHellForThis a răspuns:

sad ma mut eu cu tine big grin.
Poate facem o emisiune si scoatem bani rolling on the floor.Eu sunt sigura ca lumina pe care ai vazut-o este o stea cazatoare unele cad cu o viteza mai mica iar unele cu o viteza mai mare.

| Mmooaarro explică:

Nimeni nu ma crede, nu conteaza..macar am incercat! va multumesc pentru nimic

| HarMonyy a răspuns:

Eu te cred!kiss Si eu dese ori noaptea ma uit la cer si vad diferite corpuri care ma speriewaitingsad Ma tot gandesc. Oare o fi un meteorit sau OZN?thinking:p Sunt la fel ca tinelaughing nu imi pasa cat de ciudata par, dar conteaza ca stiu ca este adevarat!kiss:X Multa multaa baftasmug

| RosuCosmin a răspuns:

Imi pare rau despre parintii tai.
Eu nu cred ca esti nebun laughing, pasii puteai fi provocati de altceva sau era imaginatia ta sau....Brrrrr Spiritelewinking
Acum, OZN-ul = putea di orice, un avion mai performant, o stea cazatoate dar... avea o luminastraight face.
Mai sti laughing orice se poate intampla in Romania.
Si acum ceva ca sa razi.
Un prieten mi-a spus ca am trimis un mesaj cate alte galaxii pentru extraterestri si ca o sa ajunca in 50/100 ani sau geva de genu, dar alt prieten care era langa noi :
-Mda, ce prostie, am trimis mesaju' si peste 50 ani vin aia si ne omoara laughing.
Funda daca ti-am fost de ajutor.