| alexalex0198 a întrebat:

Acum ceva timp mi s-a blicat furca bicicletei, o furca Suntour xcm 100mm sau 110mm cursa. eu cred ca s-a blocat din cauza apei si a prafului care au intrat in ea si au ruginit-o. Se merita sa o duc la reparat sau sa iau alta furca? Ce furca low cost as putea sa iau, tinand cont ca merg pe asfalt, drum de tara, rar coborari?

1 răspuns:
| Iulian_Sandu_1987 a răspuns:

Daca mergi pe asfalt atunci iti recomand o furca fixa.
Dar daca furca spui ca este blocata, se rezolva foarte usor cu o mica servisare. Costurile sunt foarte mici pentru asa ceva (30-50ron max)