| aLecksVCZ a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa ma fac putin mai "solid". Am 42 kg si 1.64.
Vreau sa ma apuc sa fac muschi. Am gantere acasa si sunt maxim de 5 kg. As vrea sa imi spuneti ce exercitii as putea sa fac, cand si cum.
Multumesc!

8 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Pai da' nici la pubertate nu esti si vrei muschi?
In urmatorii 5 ani ai grija sa mananci corect si sa ai activitate fizica si lasa ganterele pentru mai incolo

| BadarauAlexandru a răspuns:

Stai ma la locul tau ca n-ai nevoie de muschi la 13 ani.Greutatea este foarte buna, inaltimea la fel.
Nu-ti cere nimeni muschi la 13 ani, doar sa nu fii plinut.

| aLecksVCZ explică (pentru BadarauAlexandru):

Am intrebat ce exercitii as putea sa fac, nu daca am voie sa fac.

| aLecksVCZ explică (pentru BadarauAlexandru):

Cititi intrebarea corect. Am intrebat ce exercitii as putea sa fac, cand si cum, nu ma intereseaza ce varsta si ce inaltime, deci raspundeti la intrebare, numai veniti cu chestii de genu': esti prea mic, nu ai nevoie" ca nu ma intereseaza, oricum am sa fac.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aLecksVCZ):

Nu stii sa cauti pe net? gasesti o gramada

| kevinedi a răspuns:

Nu te supara pe mine dar muschi ai voie sa incepi la varsta de 15 ani.nu te supara te rog

| kevinedi a răspuns:

La masa cu halterele, in picoare, fandari laterale cu halterele...

| aLecksVCZ explică:

Cititi intrebarea cum trebuie.
Daca nu stiti, numai scrieti fratilor, eu am zis ce exercitii as putea sa fac, nu daca am voie sau cand. Nu am zis ca vreau sa fiu musculos dar macar sa mai trag putin.