| cristi_6250 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa fac muschi. Spuneti-mi si mie niste exercitii pe care le-as putea face.Si vreau si niste exercitii pentru abdomen.

P. S am 13 ani

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cele mai normale exercitii care le poti face acasa, sunt flotari si abdomene.
Fa azi 10 flotari si 100 de abdomene, si la fiecare cresti in fiecare zi uite asa:
1.La flotari cresti cu 5 in fiecare zi, adica azi 10 maine 15, poimaine 20, si tot asa
2. La abdomene cresti cu 50 sau 100 in fiecare ziwinking

| cristi_6250 explică (pentru MenInShadow):

Prea multe frate laughing

| MenInShadow a răspuns (pentru cristi_6250):

Pai daca vrei sa faci muschi, asa trebuie, este un exercitiu destul de bun, cum adica prea multe?
Eu am inceput cu 150 abdomene si 20 flotari in fiecare zi, si ajunsesem la 40 flotari si 600 abdomene, pentru ca la flotari este cam greuwinking
Acum depinde si de vointa ta, poti adauga mai putin la flotari, pentru ca sunt mai grelewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru MenInShadow):

FALS... o sa se supraantreneze si o sa progreseze foarte lent. Ai nevoie de odihna.
Eu lucrez abdomenul o singura data pe saptamana, 4 serii a 20 de repetari cu un disc pe piept, 4 serii ridicari de picioare ( 15 repetari ) si 4 serii la aparatul de crunch ( 12 repetari ).
Si am rezultate foarte bune.
600 de abdomene? Daca poti sa faci atat de multe le faci degeaba, pune greutate pe tine si fa mai putine

| Liviu a răspuns:

Abdomene foarte multe.

| Cosmin86 a răspuns:

"Abdomene foarte multe." FALS.
Abdomenul este o grupa la fel ca toate celelalte, e ok sa-l lucrezi o singura data pe saptamana.
Iti recomand :
- 4 serii de 20 de repetari ( daca poti mai multe, ia un disc pe piept )
- 4 serii ridicari de picioare ( 16 repetari )
- 4 serii la aparatul de crunch, 15-17 repetari.

Si ca sa se vada "patratelele" cum vreti toti trebuie CARDIO+DIETA, cu SUTE DE ABDOMENE NU o sa se vada patratelele.