| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 15 ani, ma cheama ady si stand atat timp liber acasa m-am gandit sa citesc si eu o carte, ceva sa nu mai irosesc timpul aiurea, va rog sa-mi recomanda-ti si mie ceva asa ca pentru incepator fiind prima mea carte... ma
puteti ajuta? big grin
Thanks!

Răspuns Câştigător
| Jamais a răspuns:

Îhîm...
Alchimistul - Paulo Coelho
Maitreyi - Mircea Eliade
Stephen King - Shining
Marek Halter - Maria
Presupun că nu le ai... le poți lua de pe net.
Lectură plăcută!

7 răspunsuri:
| iacobitza a răspuns:

Hmmmmmmmmm ai outea sa incepi cu ceva mai usor care sa iti starneasca pasiune pentru citit eu iti recomand seria twilight stephenie meyer,de ce fierbe copilul in mamaliga aglaja veteranyi, harry potter jk rowling, enigma otiliei...

| Alexandra0398 a răspuns:

Pai daca esti incepator ai putea sa citesti pentru inceput :
1)scufita rosie
2)capra cu trei iezi
3)pungutza cu 2 bani
4)ursul pacalit de vulpe
laughing laughing laughing glumesc nu te supara laughing

| NebunaTha a răspuns:

Pentru inceput iesi afara cu prietena, va plimbati, mergeti in parc, in oras, la o un suc, stai p mess, joki cs : multe imi vin in cap smug succes :*

| Nesquik_8060 a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai 15 ani de ce iti petreci asa de mult timp in casa incat sa te plictisesti? Este bine sa citesti si o carte buna dar incearca sa iesi mai des...Cu cativa prieteni la o beresmug, un suc, o supa la pliclaughing...Sau dc nu cu prietena:-> fosta, viitoarea sau actuala smug Succes kiss

| Cosmiiiiii a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot
Ocolul pamantului in 80 de zile-Jules Verne
Copiii capitanului Grant-Jules Verne
Intuneric si lumina-I. Al. Bratescu-Voinesti
Maitrey-Mircea Eliade

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai., eu ti-as recomanda sa citesti 20.000 de leghe sub mari. Chiar merita incercata!big grin

| Kidly a răspuns:

Sa stai pe TPU