| Brilliant1997 a întrebat:

Salut, am 15 ani si joc la pariuri de la varsta de 12 ani... am tot jucat offline si as incerca ceva nou, vreau sa merg la ing sa-mi fac un card visa electron si sa imi fac cont la bet365 cu datele tatalui meu, credeti ca e o idee buna? adica, cam ce am de facut ca sa ma inscriu cu succes, am auzit ca cica iti cere poza cu buletinul sau cu pasaportu sau ca te suna sa te asiste la prima retragere, chiar e adevarat? datim mai multe detalii va rog.

Funda+Voturi!

14 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cine joaca, nu "se-mbraca"!
Ai de grija, si lasa cardurile!

| Purec a răspuns:

Nu te suna nimeni si nu iti cere nici poza cu buletinul. Doar ca o sa iti trimita acasa diverse scrisori si oferte din cand in cand.

| piti77 a răspuns:

NICIODATA, dar niciodata sa nu faci asa ceva. daca tu deja la 15 ani te gandesti sa inseli si sa-ti miniti parintii pentru a juca este foarte grav. ai grija, esti pe o panta foarte alunecoasa. la un moment dat vei vrea sa te opresti si n-o sa mai poti. stiu oamnei care au pierdut TOT, familie, prieteni, case, masini, ..chiar si viata din cauza asta. nu te lasa prada acestui viciu, opreste-te cat mai poti.

| Purec a răspuns (pentru piti77):

Vorbesti de parca ar juca barbut la colt de strada cu golanii. Sau crezi ca isi vinde casa si baga toti banii la pariuri? Cunosc persoane care traiesc din astfel de apriuri. SI castiga lunar de 5-10 ori salariul mediu. Daca pariezi inteligent castigi. Sigur ca majoritatea sunt cei care pierd, dar asta e sistemul, cei mai multi pierd, ca sa poata castiga cei care chair si-au facut un mod de viata din asta.

| piti77 a răspuns (pentru Purec):

Nu joaca barbut la coltul strazii dar sincer, ti se pare ok ca la 15 ani sa se gandeasca sa -si faca un card in numele tatalui sau? bine ca nu se poate asa ceva! inteleg treaba asta cu pariatul inteligent, dar daca esti inteligent nu te bazezi doar pe asta. in plus, tu spui ca majoritatea sunt cei care pierd...
asta poate fi doar un inceput....nu ai idee cat de departe si cat de repede poti sa "te duci la vale"..crede-ma, nu este un mod de viata. daca tu sugerezi ca nu este niciun pericol si ca pot sa traiesti din asta, esti departe de adevar

| Purec a răspuns (pentru piti77):

Am cunsotiinte care TRAIESC ECLUSIV din pariuri sprotive. Pariul sportiv nu este acelasi lucru cu pariurile ilegale. Iti oti face lejer o limtia de credit ( sa nu poti paria mai mult) si joci fara probleme. Nu te poti duce la vale, pariurile sportive nu sunt genul ala de pariuri " sa te duci la vale". Poti sa traiesti din asa ceva. Este sia sta o munca, sa aduni date si sa studiezi bine ceea ce pariezi. Majoritatea sunt cei care pierd pentru ca nu stiu sa parieze. Baiatul nu a zis ca vrea sa faca card pe numele tatalui lui, ci doar contul pe respectivul site. Daca tatal lui ii da acordul pentru asa ceva, eu unul consider ca este benefic. Isi poate castiga si el ceva bani de buzunar. Are 15 ani, si are si el nevoie de unele lucruri. Daca baiatul poate castiga din asta de ce sa nu o faca? Sigur are nevoie de o strategie buna, la inceput va peirde ceva bani dar cu timpul invata cum stau lucrurile si castiga.

| piti77 a răspuns (pentru Purec):

La 15 ani nu-si poate face card la nicio banca.dar in sfarsit, nu vreau sa persist in polemici cu tine. pur si simplu mie nu mi s-a parut ok ce face el si mi-am spus parerea ..fiecare cu viata si cu nororcul lui

| Purec a răspuns (pentru piti77):

Isi poate face card linistit inca de la 14 ani.

| piti77 a răspuns (pentru Purec):

Nu "isi poate face". ii pot face parintii lui. tot ei pot decide limitarea cheltuielilor sau retragerilor de numerar zilnice

| Brilliant1997 explică:

Joc de 3 ani clasic. daca te pricepi, raspundem la intrebare. eu am metodele mele de pariere, decat sa pariez 11 meciuri pe un bilet cu 22 lei mai bine pariez cate 1 meci pe bilet cu 2 lei, ca ma oftic de moarte cand pierd zilnic numai la cate 1 meci.

ALTE RASPUNSURI?

| Purec a răspuns (pentru Brilliant1997):

Ti-am spus. Nu ii lua in seama pe moralistii de pe aici. Totusi trebuie sa vorbesti cu tatal tau inainte. Pentru ca o sa iti trimita niste scrisori si oferte acasa, si parintii le vor vedea. AI si un bonus frumos la bet365 si cote frumoase, daca te pricepi si iti doresti poti vorbii cu tatal tau. Important: Daca faci contul pe numele tatalui tau, trebuie ca si cardul cu care depui banii sa fie pe numele lui. Altfel o sa iti ceara mult mai multe lucruri

| VadTot a răspuns (pentru Brilliant1997):

Azi cine te a Scos Dar spune sincer,! Si cum adica doar un singur meci?

| Brilliant1997 explică (pentru VadTot):

Ieri m-a scos Italia, de pe un bilet de 500 lei cu suma total pariata de 15 lei.

| Walker_Drx_1993 a răspuns:

Nu e de varsta ta online... mai bine bagi normal la agentiie.