| Gheorghe888 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si o săptămână și 1.83 si as vrea sa cresc deoarece nu am mai crescut de un an (pe perioada clasei a8a)deoarece învățatul mi-a ocupat mult timp.Ce sporturi ajuta la creștere? Îmi puteți da sfaturi din propria experienta.Ps:Stiu ca sunt destul de înalt pentru vârsta mea dar am dintre prietenii mei vreo 2-3 care au crescut considerabil (erau mai ascunzi ca mine)de la 1.78-1.79 la 1.85, 1.86 (ei s-au dezvoltat foarte mult în timpul anului școlar si in aceasta vacanta. Unii mi-au zis ca acest lucru s-a datorat stresului(din cauza invatatului pe a8a) si lipsei somnului(am intrat la liceu cu media 9.87).Ce sporturi care v-au ajutat să creșteri imi recomandați

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Basket sau inot.

| PepsiGirl a răspuns:

Basket ajuta! Dar eu zic ca nu mai trebuie sa crești.

| Gheorghe888 explică (pentru PepsiGirl):

PepsiGirl,este vreo rusine dacă ma înscriu la basket la vârsta asta?

| PepsiGirl a răspuns (pentru Gheorghe888):

Nu! Nici decum! Nu are de ce sa fie rusine!