| Cristi151 a întrebat:

Salut,
Am 17 ani, 75 kg si 1.91m. Vreau sa ma apuc de "sala", mai degraba sa incep prin a face exercitii acasa (abdomene, flotari, etc.) si la aparatele de forta din oras. Vreau sa iau proteine care ma face "mare" putin mai repede. Recomandati-mi va rog proteine care sunt si accesibile big grin

Funda!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sigur te vor face mare in vise desigur, ai impresia ca un culturist s-a apucat de doua zile de culturism? poti baga cate suplimente vrei ca nu vei creste in masa musculara daca nu depui efort, du-te la sala si baga un program de culturism si cu timpul se vor vedea rezultatele, cu alimentatie bogata in oua, carne poti reusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai incerca sa ai o alimentatie sanatoasa si sa faci doar sport deocamdata. Nu e bine sa bagi atatea prafuri din alea in tine. Plus ca proteinele se iau si ele dupa ceva timp de mers la sala...nu poti lua din moment ce nici macar nu te-ai apucat de sala. Dar am mai spus..incerca mai intai sa ai o alimentatie ok si sa faci mult sport. Proteinele mai tarziu

| LadyDee89 a răspuns:

Proteine ia doar din mancarea sanatoasa! si apuca-te serios si de sala, nu doar o data pe saptamana