| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost acum câteva zile la un parc de distracții, unde erau mai multe nebunii sa te dai una mai mare ca cealalta, la început m-am dat pe o barca destul de mare care te coboară pe apa la o viteza de 40km/h as putea spune nu știu sigur nici eu, însă am observat chestia ca de fiecare data când ma dau pe ceva indiferent cât de mic sau mare e, rămân fără aer de exemplu la faza cu barca la viteza aia abia ca mai știam de mine mi-am revenit abia după ce s-a oprit totul, a durat in jur la 3/4 secunde dar crunte si alea, nu știu cum sa fac sa pot respira sa zic asa pe ele sau sa nu mai am senzația asta de zici ca mor acolo, țin sa menționez ca si dacă nu mi-e frica tot la fel e....Chiar as fi vrut sa ma dau pe mai multe chestii, dar chestia asta ma oprește mereu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inseaman ca ai o frica/ fobie, iar pe viitor ar trebui sa ocolesti toate activitatile care iti induca frica.

4 răspunsuri:
| Keops2k2 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si dacă ma dau mult pe ele pana la urma ar trebui sa ma obișnuiesc, eu asa cred nu?

| Vântulalb a răspuns (pentru Keops2k2):

Nu te obisnuiesti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Keops2k2):

Nu ai cum s ate obisnuiesti cu o fobie, dar ti se va face rau si vei vomita.

| Keops2k2 a răspuns (pentru Violleta2022):

De obicei nu prea am treaba cu vomitatu da cine știe.