| Stargoz a întrebat:

Azi m-am pus sa ascult niste muzica si nu am observat ca sunetul era dat in blana si am dat la o melodie si dupa durerea aceia in urechi am închis melodia. M-au durut putin urechile dupa dar imediat mi-am revenit. Se poate intampla ceva rau de care sa nu stiu? Mentionez ca melodia a rulat 1-2 secunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CosminaAndreea03 a răspuns:

Stai calm, nu ai pățit nimic. Durerea a fost din cauza volumului. Mai ales că spui ca a durat foarte putin, nu ai ce sa fi pățit. Ai grija la volum pe viitor!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce hal de exprimare sunetul era dat in blană, nu poti scrie frumos? Sunetul era dat c am tare sau la maxim, sau tu vorbesti si scrii ca copiii din spatele blocului gașca de cartier, numai da muzica tare in căști că riști sa spargi timpanul. Muzica se ascultă la un volum scazut al sunetului cand esti pe căsti ca i ti sparge timpanul, si fiind in mijloacele de transport in comun deranjezi si pe ceilalti ca se aude prin cască daca este data muzica tare.

| Stargoz explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am zis asta doar pentru amuzament. N-am nicio treaba cu niciun cartier si cu nicio gasca. Acum iti inteleg perfect reactia. Scuze pentru exprimare.

| Bruno92 a răspuns:

Poți rămâne cu tiuit in urechi, Tinitus pentru tot restul vieții dacă traumatizezi timpanul. iti va tiui urechea 24 din 24 si nu exista nici un tratament sa te scape de tinitus.

| mafiarussia88 a răspuns:

Manele a fost ma?laughing
Aleea asa merita ascultate
La maxim
Nu ai nimic ca si eu am fost asa
Am auzit totul mai înfundat vreo 3-4 zile si gata
M-am revenit

| XXXMaestro a răspuns:

Da link la melodie sa o ascult si eu!
precizez nu ai nimic happy