| alexalx9777 a întrebat:

Buna ziua comunitate.
Vreau să vă povestesc despre ce mi s-a întâmplat în această dimineață sau mai bine spus la amiază pentru că s-a întâmplat la ora 13:00. Și vreau să iau totul de la cap la coadă am început să mă duc la tuns. Eram foarte liniștit, am trecut să-mi bag un bilet la pariuri iar apoi am venit acasă. Am mâncat și am observat că-mi lipsește biletul de la pariuri. Eram foarte îngândurat. Oare unde o fi. Mă rog am trecut peste, am ajuns la baie unde brusc am început să mă gândesc că nu avea unde sa fie pentru că eram cu el în buzunar la masă și cumva știu că vi se pare ciudat, dar am pierdut contactul cu realitatea ca și cum am intrat singur în gândurile mele. Toată chestia asta durat cinci secunde. După am revenit la realitate și fără ca eu să-mi dau seama au venit brusc câteva amintiri că am fost la tuns, că am venit acasă etc etc și am amorțit tot. Și când spun tot mă refer în tot corpul. Eram foarte amețit. Eram foarte agitat. Mă plimbam prin toată casa. Am ieșit afară. Mă plimbam prin curte, nu mai știam ce să fac. Am simțit că mor pur și simplu, am avut o stare de am zis în capul meu că acum mor, gata s-a terminat cu mine. Nu mă mai puteam gândi la nimic altceva decât la faptul că eram foarte amețit și parcă puteam nu mai mergeam amorțeala din corp nu mai trecea. A fost o senzație foarte urâtă. Nici măcar nu știu ce s-a întâmplat. Am ieșit afară să mă plimb și cât de cât m-am liniștit am venit înapoi acasă, m-am pus în pat. Dar și în momentul de față stau cu gândul și cu frica să nu apară iară pentru că nu știu ce să mă fac. Am observat că îmi este foarte teamă de faptul că voi muri și sentimentul ăsta și întâmplarea asta m-a dus la gândul că asta o să se întâmple și tot stau cu gând și îmi este foarte teamă că se va întâmpla. Menționez ca am 23 de ani. Am scris acest mesaj cu intenția de a primi câteva comentarii din partea voastră să-mi spuneți ce s-a întâmplat cu adevărat acolo si de ce am pățit așa. Vreau totul să mă liniștesc cât de cât și să aud părerile voastre sincere.
Vă mulțumesc anticipat. Și aștept cât mai multe răspunsuri din partea voastră.
O zi bună în continuare vă doresc și plină de fericire.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai avut un atac de panică.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bei energizante?

| alexalx9777 explică (pentru darrio2007):

Nu deloc. M-am lăsat și de fumat de o luna

| Lioana a răspuns:

Te-ai stresat prea mult pentru biletul acela la pariuri. Probabil ti-a crescut tensiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atac de panica