| ochicaprui a întrebat:

am o problema.am o prietena care e rautacioasa.si daca fac ceva grasit ma ameninta ca ma zice mamei ca nu stiu ce am facut.cum sa scap de problema asta si de ea? ma ajuta cinevasad

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Ii spui ca si tu o s-o zici mamei ei, ca nu mai vrei sa-ti fie prietena si chiar nu mai vorbesti cu ea. Poti sa-i spui si mamei tale (care va observa sigur ca nu mai sunteti prietene ) despre comportamentul si atitudinea ei fata de tine. Sunt sigura ca va intelege!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Intrerupi relatia cu ea daca te deranjeaza cu adevarat. Ea este ceva mai copilaroasa decat tine.

| Demoiselle a răspuns:

Asa il amenintam si eu pe fratele meu mai mic de cate ori facea un pas gresit " a a aa, a a aa teee zic". El era tare obraznic si neascultator, dar si eu paracioasa si nenorocita ce-i drept.
S-a sfarsit prin a se autodenunta:
"mama, sa stii ca iar m-a pus d-na educatoare la colt pentru ca nu mi-am facut liniutele si zice ca trebuie sa mergi la gradi sa vorbesti cu ea"
"vai, esti incredibil. cand trebuie sa merg?"
"acum 2 saptamani"
Autodenunta-te!

| ochicaprui explică:

Da nu stiu cum sa fac sa ii zic.ca daca ii zic ma va certa tare...si nu stiu cum sa ii zic.cum sa o iau.mai dati'mi niste sfaturi va rogsad

| ochicaprui explică:

Cum pot sa ii zic mamei?sad