| radux3 a întrebat:

Am o problema cu o persoana care ma tot eticheteaza aiurea pe facebook( da check-in-uri fara sa stiu eu, posteaza poze in cronologia mea) si doresc sa o blochez sa nu mai ma poata eticheta, dar sa ramanem prieteni pe facebook si sa poata sa-mi urmareasca activitatea si postarile. Se poate acest lucru din setari? multumesc

5 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Se poate dar daca vrei sa o blochezi, ramaneti totusi prieteni pe facebook dar nu poti sa mai iei legatura cu ea si sa va mai vedeti profilurile.

1. Intri la el/ea pe pagina de facebook.
2. Dai la Setari. (la poza "cea mare" de pe profilul ei, langa casuta "Mesaj" e o chestie --> Setari.)
3. Dai pe Raporteaza/Blocheaza (daca ai in engleza: Raport/Block...)
4. O sa iti apara 4 cerculete.
5. Bifezi al 3-lea cerculet
6. Dai pe Confirma. (daca ai in engleza: Confirm.)

Si gata!

| radux3 explică (pentru Liiiax99):

MUltumesc, dar voiam totusi sa blochez etichetele de la ea, dar sa putem sa luam legatura pe fb si sa ne vedem profilurile...m-am uitat si eu prin setari si nu am vazut optiunea asta. Cei de la facebook nu s-au gandit la creeze optiunea asta din pacate!

| Liiiax99 a răspuns (pentru radux3):

De fapt exista optiunea asta. Eu o am si mi-am intrebat si unii prieteni si chiar si ei o au... se pare ca nu te-ai uitat bine sau...in fine.

| radux3 explică (pentru Liiiax99):

Mai caut...multumesc oricum

| deeah2elen a răspuns:

Da! ori o blocheyi ori o scoti de la prieteni