| Raul199612 a întrebat:

Am o problemă. De ce când ţin apăsat pe orice tastă mouse-ul nu se mai mişcă?

Funda

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dfeel a răspuns:

Extras de pe un forum:

1. I went to "Mouse in Control Panel".
2. I went to the "Device Settings" tab on top.
3. I clicked on the "Settings" button.
4. On the left pane, I expanded "Pointing" by clicking on the + sign next to it.
5. I expanded "Sensitivity".
6. I clicked on "PalmCheck"
7. I took the slider all the way to minimum

A mers?

| Raul199612 explică (pentru dfeel):

Nu am "Device Settings"

| dfeel a răspuns (pentru Raul199612):

Atunci vezi in Pointer Options ca este o setare Hide pointer while typing.
Incearca sa o dezactivezi.

| Raul199612 explică (pentru dfeel):

Am dezactivat... nu merge

| dfeel a răspuns (pentru Raul199612):

Ok, atunci mergi in Control Panel si in campul de Search scrie "touchpad". Ar trebui sa iti gaseasca touchpad-ul tau.
De ex. daca ai Dell o sa fie ceva de genul Dell Touchpad, sau poate fi ceva de genul Synaptic...
Apoi da dublu click pe el.
Daca ai o optiune de genul TouchGuard sau PalmCheck incearca sa o dezactivezi.