| skipy a întrebat:

Am o problema. Vreau sa imi iau bicicleta noua si nu stiu ce...
Am in buget aprox 600 lei. Stau la oras si as vrea o bicicleta fiabila dar care poate sa urce si un deal. Ma gandeam la un MTB sau un BMX. Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

Eu totusi raman la prima mea parere sa nu iti cumperi first bike sau din hipermarket deci am pus "SAU" nu am sustinut niciodata ca firstbike se gaseste la hipermarket ma refeream doar sa nu cumpere chinezarii intelegi tu alexlove? sfatul meu skipy e sa iti cumperi cumperi o bicicleta buna cam 12-13 milioane chiar daca e dublu ca bani tine garantat 15ani, lantul nu se slabeste, sta intins chiar si dupa 4-5 ani fara ungere, cauciucul nu se toceste, schimbat-oarele nu se strica, foile si pinioanele nu isi tocesc zimtii si sunt o groaza de avantaje daca ai mai strange ceva bani ca sa iei o bicicleta buna, oare alexlove e reprezentat first bike de sustine cu o asa frenezie ca firstbike e chiar asa de buna? mai uita-te si tu pe internet sa vezi ca sunt cele mai proaste poate ai nimerit tu un model pe pile. nu stiu, in fine am vazut bicicletele de care ai spus tu skipy iar mi-e personal imi plac dhs silver si dhs royal.numai bine!

9 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Sunt cam putini bani pentru o bicicleta buna. o bicicleta buna incepe undeva la 10mil, in orice caz te sfatuiesc sa nu cumperi first bike sau biciclete hipermarketuri sunt cele mai proaste si cad repede. dar cred ca la banii care ii ai tu probabil ca o sa cumperi un dhs

| danco a răspuns:

Alex love, stie atotstiutorul ce spune. First Bike sunt slabe de tot. Nu sunt deloc fiabile. Contin componente proaste. O bicicleta, cat de cat buna incepe de la 10 mil in sus. nu mai vorbim ca exista biclclete de mii de euro. De exemplu, daca first bike are frana pe disc, nu insemna ca e si buna. o frana pe disc serioasa e din carbon si costa vreo 200 de euro numai ea. schimbat-oarele, de ex, piesele poate cele mai importante, nu inseamna daca first bike are shimano sunt si ok. exista shimano ieftine si shimano de profesionisti. de ex, un schimbat-or spate super este shimano XTR Shadow, la vreo 200 euro. etc. etc.

| Klax187_2507 a răspuns:

Salut! Poti incerca la First Bike, modelele Mountain Bike cu suspensii duble, 21/24 de viteze, cadru din aluminiu si jante duble.Sunt foarte bune, rezistente si frumoase.Detin si eu una dintre acele biciclete, acum 3 ani am cumparat una la 770 RON si merge perfect si acum. S-ar putea sa se fii ieftinit de atunci, vezi si tu.Succes!

| Klax187_2507 a răspuns:

Atotstiutorul, imi pare rau sa te anunt dar gusturile nu se discuta! Dupa parerea mea First Bike sunt cele mai bune si nu se gasesc in orice hipermarket, eu am spus sa incerce la reprezentanta, nu in hipermarket.Crede-ma ca e mai mult decat foarte buna bicicleta de la First Bike. Orice bicicleta, oricat de ieftina, daca o ingrijesti si esti atent la ce faci cu ea functioneaza aproape perfect foarte mult timp.

| Klax187_2507 a răspuns:

Nu am spus ca First Bike sunt cele mai bune din lume(chiar daca dupa parerea mea asa este), am spus ca sunt cele mai la indemana ca pret si rezistenta.Cum am mai spus, gusturile nu se discuta.Omul isi va cumpara ce-i va place, ca o sa fie First Bike, DHS sau vreuna din minunile care le-ai pomenit tu, nu stiu, dar aici nu este un site de certuri si raspunsuri contradictorii, aici fiecare isi spune parerea iar eu mi-am spus parerea si am dat si un exemplu real, detin o First Bike de 3 ani, cu 24 de viteze si schimbat-or Shimano cu forma acceleratiei ATV-ului, suspensii duble, amortizor, jante duble, cadru din aluminu si frana disc pe fata si merge ca in prima zi.Bafta skipy, cumpara ce-ti place, nu neaparat ce e mai bun!

| ~Annyee~:X a răspuns:

BMX este okwinking nu este costisitor si este si foarte usor in mai multe sensuri. Nu mai gasesc site-urile dar te sfatuiesc sa cauti pe google bmx erau niste bmx-uri foarte colorate si foarte dragute. Care nu treceau de 6 mil.Bafta! Si spor la pedalat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, eu nu am BMX, doar MTB, si pot spune ca ma simt f bine cu ea atat pe teren accidentat cat si pe asfalt. MTB-ul mi se pare o bicicleta f practica, pe orice tip de teren, orice persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunama ca am bicicleta eftina si e originala 0732954361

| skipy explică:

Atotstiutorul nu imi doresc o bicicleta de downhill sau dirt.
Vreau una cu care sa ma plimb in timpul saptamanii prin oras sau pe drum montan. Am fost la reprezentantii din orasul meu si ceea ce me-a placut au fost DHS Silver, Mustag, Royal iar de la First bike erau 2 modele :Impulse si Raptor parca. Modelele BMX de la DHS si First Bike erau cam la fel de frumoase si de bune. Inca astept parerile voastre.