| Marius2004parvulescuionel a întrebat:

Salut,am o urgenta cainele meu nu mananca nimic si mai face spume la gura din cand in cand..Totul a inceput de ieri! Ma puteti ajuta? Nu vreau sa-l pierd!

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Ce te opreste? Daca stai undeva departe de oras, nu poti lua un autobuz? Sau nu stiu, daca chiar nu ai cum, si veterinarul nu vine, incearca sa suni la altul sau la protectia animalelor/ vreun adăpost canin din orasul cel mai apropiat de tine.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Săracu' de el! sad

| zăGhost a răspuns:

Du-l la veterinar, urgent.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Am sunat un veterinar si a zis ca vine sa-i dea niste vitamine....deci e dus?

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Nu stiu, sper ca nu, nu sunt veterinar. Asteapta sa vina si sa il vada.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Au trecut 26 de ore de cand se compoarta asa..am vazut cainii otraviti cum se comporta.De mers merge, de mancat nu..tocmai de acea cand vomita, vomita un fel de saliva. poate a mancat ceva stricat.Nu am fost acasa in ziua in care a inceput sa faca asa..Cica daca are gingiile de culoarea pielii si cand apesi pe ele nu se fac la loc inseama ca e otravit...am apasat pe ele si nu s-au aschimbat era tot de culoare pielii...Vad maine cum mai este. sper sa scape!

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Nu a venit veterinarul sa il vada?

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Sper sa vina azi.S-a batut cu un caine in dimineata aia poate de asta se compoarta asa..cand respira parca toarce ca o pisica..nici azi nu are chef de mancare.

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Pai, daca nu vine azi, du-l tu la un veterinar... nu e ok sa ramana asa.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Nu am posibilitatea sa ma duc cu el la un veterinar..pacat de el era foarte frumos si jucaus..cand ma gandesc in ce stare este, plang~

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

A vomitat sange...

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Din pacate a murit.De dimineata era culcat si nu misca...am plans ceva, acum imi pare rau ca nu i-am facut un vaccin la timp pentru paraziti..Stiu ca o sa sune cam ciudat dar..am vorbit cu el si a zis ca ma iarta, i-am spus ca in cer este mai bine decat sa se chinuie in continuare!

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Imi pare rau... cand o sa mai tii un caine, fa-i toate deparazitarile si vaccinurile la timp.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Da asta am sa fac mai am doi mama si fratele lui..mama are 3 ani si fratele 2 pana acum nu au avut probleme de genu dar le fac o deparazitare si lor pentru ca cred ca se pot transmite paraziti. Dumnezeu sa-l ierte, a ajuns intr-un loc mai bun!

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Deparazitare si vaccin. Sunt necesare ambele si sunt lucruri diferite.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Frate n-a belea..cred ca si fratele lui incepe sa faca ca el azi nu s-a comportat normal, ieri ma jucam cu el, azi nimic.i-am dat o pastila pentru paraziti de dimineata cum l-am observat asa.Maine daca este mai rau direct la un veterinar ma duc cu el!

| NOname a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Da, du-l la veterinar, neapărat!

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Indiferent daca se comporta normal sau nu, cainii trebuie vaccinati si deparazitati.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Numai ce am venit de la un veterinar i-am zis cum se comporta cainele si mi-a zis ca are viermisori=paraziti mi-a dat o pastila sa i-o dau.i-o dadui, sper sa se faca bine.

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Mă bucur că l-ai dus. După ce îsi revine, du-l pe el si frații lui si la vaccinat, daca n-ai facut asta deja. Bafta!

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Mersi! Iti zic maine cum mai este.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru zăGhost):

Si-a revenit, este sanatos acum.I-am dat medicamentul rapid si si-a facut treaba!

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Foarte bine. Ai grija de ei.

| zăGhost a răspuns (pentru Marius2004parvulescuionel):

Ce te opreste? Daca stai undeva departe de oras, nu poti lua un autobuz? Sau nu stiu, daca chiar nu ai cum, si veterinarul nu vine, incearca sa suni la altul sau la protectia animalelor/ vreun adăpost canin din orasul cel mai apropiat de tine.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Avea acces la ceva ce putea fi otravitor? Vezi ce zice veterinarul, par simptome de otravire.

| Marius2004parvulescuionel explică (pentru Adrian_Mares_1972):

La mine in curte nu era nimic ce ai fi putut sa-i faca rau...insa s-a plimbat pe campie.Insa am un vecin care nu ma place. daca se intampla ceva stiu ce am de facut..mare geamuri ce ii sparg!