| EuMarinica a întrebat:

Salut, am photoshop CS6 si vreau sa editez poze. Îmi place sa stau mult pe tumblr si vreau sa editez pozele, dar cand vreau sa scriu un citat sa zicem pe o poza cand folosesc "ă,î,ș,ț,â. " imi da alt scris. Dar am vazut poze si cu astfel de poze cu : ș, t. cu un scris superb. Ma ajutati? Va rog, dau funda!

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Trebuie să setezi tastatura în limba română. În bară, jos, în dreapta, ai o iconiță pe care scrie EN. Dai un click acolo și schimbi limba tastaturii în RO.