| raresgicu a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi daca ma puteti ajuta si pentru cine cunoaste as vrea sa ma apuc de sala (de culturism) am 13-14 ani am 1.57 inaltime si 40 kg si vreau sa stiu ce sfaturi sa imi dati daca sa ma apuc sau nu daca am ce face la sala de pe acum ma gandesc sa nu imi afecteze cresterea ceva.Eu cred ca nu are ce sa fie dar mai vreau niste sfaturi dau funda la cel mai bun raspuns.Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

E cam devreme pentru culturism. Nu e rau sa mergi la sala si sa faci exercitii, dar la un nivel mai redus, cu accentul pe tonifiere si mai putin pe masa. Orice ar fi, discuta neaparat cu antrenorul de la sala, sa iti recomande un program bun si sanatos si fereste-te de shake-uri, pastile, prafuri, etc.
Succewinking

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pentru un băiat de aproape 14 ani oricum ești mărunt la 1.57. Sală îți mai trebuie acum. Eu îți propun doar o alergare zilnică prin parc până la 17-18 ani. Dacă te apuci de sală acum mai mult de 5 cm nu mai crești și un băiat de 1.62 e cam aiurea.

| rolfenstein a răspuns:

Eu zis sa mai astepti un an, doi.incearca sa faci un sport la vara de care sa te tii cum ar fi innot, tenis, baschet.