| Sk1lledxD a întrebat:

Se poate face server de metin pe ip pe modem de la romtelecom speedtouch? Am facut unul am activat porturile din portmap am facut tot dar cand incerc sa ma conectez imi da server indisponibil. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Cauta la http://www.noip.com/ dar la romtelecom o sa mearga foarte rau serveru o sa ai lag mare pentru ca ai upload doar 50KB/s

| Sk1lledxD explică (pentru ursey):

Da dar am incercat si asa... mi-am facut un host, am descarcat clientul no-ip l-am activat si tot nu merge. Trebuie cumva sa fac port forward?

| ursey a răspuns (pentru Sk1lledxD):

Ar fi trebuit sa mearga inseamna ca ai gresit pe undeva pe la SV ia la mana toate tutorialele cum sa faci un sv de metin eu am avut de CS pe romtelecom si a mers perfect cu no-ip atata ca nu suporta mai mult de 8 jucatori daca intrau mai multi aveam ping prea mare si ne scotea de pe sv din cauza la ping

| Sk1lledxD explică (pentru ursey):

Ok... Te pricepi la servere de metin? Iti trimit in privat id-ul meu de mess daca ma poti ajuta...

| ursey a răspuns (pentru Sk1lledxD):

Nu ma pricep la metin nu imi place eu joc shaiya si Aion is mult mai avansate in grafica

5 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Salutare!
Pentru astfel de solicitari te rugam contactezi serviciul de Asistenta IT, la numarul 0903903903. Mai multe detalii despre serviciul de asistenta si despre tarif, poti afla accesand: http://www.romtelecom.ro/asistenta/asistenta-0903903903
Multumim