| Aditzaaaa a întrebat:

Am Twitter de ceva timp dar nu stau chiar mult pe el si nu prea stiu sa umblu si am observat la mai multe persoane ca spun cuiva "follow me" si acela il "follow" si asa ei pot vb unul cu altul. Unde trebuie sa scriu cuiva "follow me" pentru a putea vorbi cu acea persoana? Nu sunt sigura ca ati inteles intrebarea, eu sper sa da! Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| AnnyKllau a răspuns:

Este un buton "follow" e ca la facebook, adaugi ca prieten, si daca dai follow la opersoana poti vedea mesajele pe care le posteaza (tweets) si daca iti da follow si pers respectiva, si ea poate vedea mesajele pe care le scrii. ca sa dai follow trebuie sa intri pe profilul lui. sper ca ai inteles

| Aditzaaaa explică (pentru AnnyKllau):

Chestia asta am inteles-o. Dar am vazut ca la profilul persoanei respective jos unde scrie ceva despre el, altii isi pun "@vedetanustiucare follow me" si uneori acea vedeta ii da la acea persoana follow, asta n-am inteles, cum poate vedea acea vedeta si sa-mi de-a "follow back"

| AnnyKllau a răspuns (pentru Aditzaaaa):

Daca scrii cu @ numele de twitter poate vede mesajul, acolo unde scrie "@ connect" vede mesajele primite, doar daca sunt srise cu @

| Aditzaaaa explică (pentru AnnyKllau):

Aha, ok, mersi mult, doar ca probleme este ca cui i-am dat eu @ sa vada inca nu a vazut. happy

| kenzydanna a răspuns:

Nu prea am inteles dar follow inseamna a urma, adica a fi pas in pas cu se intimpla in viata mea, adica daca tu apesi follow la profilul meu, tu o sa vezi tot timpul cind eu scriu ceva pe peretele meu,(imi pare rau daca nu ti-a fost de ajutor)