| floryn05 a întrebat:

am un aparat foto digital Panasonic Lumix DMC-TZ2 problema ca mi-a cazut din greseala in casa pe parchet l-am avut in mana apoi cand l-am pornit ecranul face numai culori si nu se vede clar imaginea se amesteca culorile si nu se vede nimic pe el care credeti car putea fi cauza.dau funda celui mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Ia-ti alta camera!

| staysmart a răspuns:

Nu stiu ce poti face sa-l repari, dar poti sa iei f. iefti unul nou si performant numai de Black Friday maine: http://bit.ly/T0IfdT

| AlexanderClaw a răspuns:

Vezi daca poti sa faci o poza cu el, verificand apoi daca poza este rezultata bine pe calculator.
Daca da, cel mai probabil este problema interioara de la display din pacate.
Din opinia mea nu prea ai ce face indiferent, deoarece este clar din interior. Cel mult poti sa-l duci undeva sa ti-l repare sau sa-l duci la garantie si sa spui ca "Dintr-o data face asa...", in conditia in care mai ai garantia, bineinteles. Altfel, considera sa economisesti pentru o camera noua.

| floryn05 explică (pentru AlexanderClaw):

Salut! am incercat sa fac poze cu el si pe calculator tot la fel apare imaginea violet si cu dungi negre

| hitru a răspuns:

Un sfat di la mine nu si cascat si tinil mai ghini in mina, dar nul futboli pi jos