| anonim_4396 a întrebat:

Am un card VISA ELECTRON de la CEC Bank am incercat sa activez serviciul 3D SECURE pentru cumparaturi online. Am parcus primul pas, dar la al doilea imi spune: Activare esuata! Cardul nu este inregistrat.
Ce pot face in aceste conditii?
Vreau neaparat sa-mi activez serivicul pentru cumparaturi online.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci la biroul CEC bank si ti-l fac ei mai usor. Si eu vreau sa-mi deschid cont cu ei dar cand as cumpara cu cardul bancar cand merg la mall imi mai ia comision de un leu asa cum fac cand scot la bancomat?

| florinvlad002 a răspuns:

Stimate Client,

Pentru a putea efectua tranzactii pe Internet trebuie sa fiti inrolat in Seviciul 3D Secure. Pentru a beneficia de acest serviciu, trebuie sa va prezentati la orice unitate CEC Bank unde veti completa o cerere de activare pentru serviciul de comert electronic securizat 3D Secure. Dupa aceasta operatiune se va genera si remite catre dumneavoastra scrisoarea de transmitere a parolei de activare a serviciului 3D Secure. De indata ce veti intra in posesia scrisorii si parolei, va puteti activa serviciul 3D Secure conform prevederilor contactuale. Mentionam ca acest serviciu este gratuit.

Va multumim.

Directia Marketing si Comunicare CEC Bank