| DariusSbuchea a întrebat:

As dori sa imi cumpar un MTB. Bugetum maxim 900 lei. Ce mi-ati recomanda?
P.S. Cu bicicleta o sa merg mult pe munte.

6 răspunsuri:
| iar99Teo a răspuns:

La banii aia ca sa mergi mult pe munte e cam greu happy. DAR poti incerci Decathlon. Sunt fiabile frantuzesti si la pretul asta iti iei o dotare bunicica. Pe masura ce iti cresc pretentiile evident poti sa mai bagi bani in ea. La banii astia gasesti cu cadru de aluminiu si cu garantie vreo 5 ani daca nu ma insel. Daca ai cadrul bun. poti ulterior sa bagi bani in ea treptat pe masura ce simti nevoia de performante mai mari.
Eu mi-am luat un Rockrider 5.2 acum vreo 5 ani de la ei. Mi-am facut ulterior upgrade la frane, pinioane si pedale. Evident au fost pretentiile mele pentru faptul ca incepusem sa ma dau mai mult prin paduri si aveam nevoie de chestiuni putin mai performante.
Mai exista si varianta second hand - olx sau okazii. Bafta!

| DariusSbuchea explică (pentru iar99Teo):

Asta ar merita sao bag pe munte?
Romet RAMBLER 26

| iar99Teo a răspuns (pentru DariusSbuchea):

Desi bunicica bicicleta de care ma intrebi...imi mentin parerea ca as merge pe o bitza din Decathlon. Franta vs Polonia as alege totusi Franta :). Eu sunt multumit de Rockrider 5.2-ul meu. Ca sa nu crezi ca sunt subiectiv iti trimit totusi si un link cu un review la bitza de care ma intrebi: https://www.freerider.ro/teste/romet-rambler-2-0-2015-86397.html

| DariusSbuchea explică (pentru iar99Teo):

Cu 1000 lei merge ceva mai bun?

| DariusSbuchea explică (pentru iar99Teo):

Ce spui de asta?
MTB Velors V2654

| iar99Teo a răspuns (pentru DariusSbuchea):

Vezi aici despre ea: http://casoteca.ro/in-romania-se-produc-biciclete-bmx-bmx-trinx/
Intre lucru romanesc si unul fabricat in Franta...imi mentin parerea Decathlon :)