| Raul5521 a întrebat:

Salut, as vrea un antrenament care contine: flotari, abdomene, exercitii cu gantere si genoflexiuni. Mentionez ca am 14 anibig grin

4 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Foarte simplu...Incpi prin inclzire in ori ce ordine vrei, fiecare exercitiu de incalzire sa dureze pana in 30 de minute. Dupa ce te-ai incalzit foarte bine incepi cu gmeiuri de sus, palmele la pamant si sus timp de 30 de secunde. Apoi cu ganterelel trebuie sa le redici dar foarte incet, pentru ca muschiul sa poate sa lucreze. Flotarile trebuie facute numai la final si mai trebuie sa faci si inainte sa te culci cateva, dar sa nu te fortezi. Dupa antrenament e bine sa iei cevas deulce:un suc sau un baton de ciocolata sau cel mai bine e un pliculet din ala de zahar cu 10 bani ce se baga in cafea. Funda?

| alexionut98 a răspuns:

Si la fel am 14 ani numai ca nu folosesc greutati fa asa:5 seturi a cate 10 flotari si flexii ciocan cu ganterele de 50 e ori luni..marti pauza. miercuri 100 de abomene simple...joi pauza si vineri 50 de genolexiuni a cate 2 seturi sper ca te-am ajutat