| xSequel a întrebat:

Ati ctiti cartea Amintiri din copilarie de Ion Creanga-La cirese(La furat de cirese)? Sau ati vazut filmul sau videoclipul pe youtube?
Ei bine... ce sentimente aveti despre Nica?

Răspuns Câştigător
| melyyy a răspuns:

Ambelebig grin mai intai am citit cartea si apoi am vazut filmul, ceea ce ii recomand fiecaruia (sa citeasca mai intai si apoi sa vada filmulwinking )
Pot spune ca Nica imi trezeste mai multe sentimente...de amuzament, dar si compasiune...
cand eram mica era cartea mea preferata imi placea : La cirese si Pupaza din tei :X:X
Creanga a stiut intotdeauna cum sa imbina amuzamentul cu compasiunea( deoarece Nica era doar un copil si era pedepsit pentru nazbatiile lui)

Aceasta e parerea mea... happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ady

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa vad filmu dar nu-l gasesc