| SpagheteCuKetchup a întrebat:

happy Care dintre poeziile lui Mihai Eminescu va place cel mai mult si de ce? Funda pentru cea mai poetica argumentarehappy

4 răspunsuri:
| SpagheteCuKetchup explică:

Eu intebam care poezie si de ce, Bestialalori! Luptati pentru fundatongue

| AngelZuZuLove a răspuns:

Luceafarul deoarece este exprimat a find o stea de fapt ea fiind o planeta
.

| Bestialalori a răspuns:

Mie imi plac poeziile de dragoste deoarece acesta isi exprima in mod direct sentimentele fata de persoana iubita.

| khgyurfy6uguikl a răspuns:

O,mama.pentru ca imi aminteste de singura persoana care imi va fi mereu alaturihappy