| YTwatchdog a întrebat:

Cum as putea sa sscriu corect? Am o tastatura de 3 luni si vad ca tot ce scriu scriu gresit. Oare este pentru ca ma grabesc?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu grija si atentie. Daca ai gresit te poti corecta, dai editeaza si corectezi greselile. Succes si numai bine!

| anad a răspuns:

Sigur nu tastatura e de vina ci graba! Ea strica treaba, dar poti sa citesti si sa corectezi ce ai scris inainte de a apasa pe "Doresc sa public"!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tastatura, saraca, scrie ce tastezi tu. Nu mai da asa zor, fii mai atent la ce scrii. Si, in fond, cum spun si ceilalti: exista butonul de editare care iti permite sa revezi ce-ai scris si sa corectezi.
Mai exista si posibilitatea ca, fiind setata (tastatura) pe alta limba decat pe engleza, unele litere sa nu fie acolo unde ar trebui.

| cornculapte a răspuns:

Probabil nu esti inca obisnuit/a cu tastatura si de aceea scrii gresit, pentru ca de obicei, poti sa scrii corect si in graba. Uita-te si la ce scrii din cand in cand, nu doar la tastatura si eventual mai citeste o data ce ai scris, inainte de a posta. Macar pana te obisnuiesti cu tastatura.

| GiuliaTamas a răspuns:

Cred ca da incearca sa scrii relaxat dar nici ca melcu amulaughing nu te mai grabi cine fuge dupa tine?

| sinblade27 a răspuns:

In primul rand tine de acumplasamentul maini pe tastatura. nu incerca sa folosesti toate degetele o sa te incurci in ele claculeaza-ti cam cum ti-ar veni fiecare caracter pe tastatura si pozitioneaza-ti mainile ca sa poti atinge acele zone relativ usor. iti trebuie ceva exercitiu dar daca te inveti o sa ajungi sa scrii destul de repede. la un momentan greselile pe care le faci o sa iti intre in reflex o sa stergi fara sa te uiti la ce scrii

| lori15 a răspuns:

Ce intrebare
laughing

| oricine a răspuns:

Da nu esti atentabig grin\
Fi mai atentatongueDD:
Dar probAbilsi din cauza tastei...