| Romka a întrebat:

Salut, ajutati-ma, as vrea sa incep sa sscriu o cartea, dar nu stiu, cum sa incep, cum sa ases rindurile, ajutati-ma, cum sa incep sa scriu o carte

4 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Primul pas e sa inveti sa sa scrii corect. Rusinica!

| VodkaCoca a răspuns:

Înainte sa începi să scrii cartea, ar fi bine să înveţi să scrii. Succes!

| Monica a răspuns:

Depinde ce fel de carte.De dragoste, aventura.huh?
Nu ai mentionat. Poti incepe cu un 'jurnal'. O persoana care-si povesteste viata... I don`t know!

| PaTTy_3342 a răspuns:

Pai... de obicei vine de la sine. Gandeste-te la pers. principal si incepe cu un moment din viata lui normala sau cu un vis al personajului, eu am inceput multe carti cu vise happy

Nu stiu, daca nu stii sa o incepi, cum vrei sa o scrii?straight face