| pitbullbulterier a întrebat:

Salut cum se face repartizarea pe clase la liceu?

Se ia in ordine dupa media intrata/ se ia in ordinea alfabetica sau dupa ordinea in care ne-am prezentat la inscrieri (la depunerea dosarului?)?
Am intrat pe profilul mate-info la liceul spiru haret Ploiesti. Pe mate - info sunt 84 locuri. Eu am media 8, 23 si un prieten 8, 22 (tot la spiru, mate -info), daca el se duce sa bage dosarul maine si eu peste 3-4 zile avem sanse sa intram amandoi in aceeasi clasa?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil/specializare, repartiţia pe clase se face în ordinea mediei de admitere.

Toate cele bune.

| Alissa11 a răspuns:

Intrarea pe clase se ia dupa media pe care o ai. Voi doi aveti mari sanse sa fiti in aceeasi clasa, adica cel mai probabil veti fi in aceeasi clasa. FUNDA?

| timeOUT a răspuns:

La mine a fost in ordinea prezentarii la lice, vezi sa nu fii ultimul.

| Catalyn45 a răspuns:

Repartizarea nu depinde de ordinea depunerii dosarului, se face dupa medie.

| Vrednnic a răspuns:

Niste prieteni de-ai mei au fost in aceeasi situatie anul trecut si la depunerea dosarului a intrebat daca pot fi repartizati in aceeasi clasa, si asa s-a intamplat. Acum, cred ca e prea tarziu sa intrebi. Probabil ca sunt repartizati alfabetic sau in ordinea depunerii dosarelor.