| RobertKilleur a întrebat:

Cum se merge mai exact cu metroul? Gen cand trebuie sa schimbi un metrou, de unde stiu unde trebuie sa ma duc?

Răspuns Câştigător
| AllanClare a răspuns:

Cauta metrorex harta.Inainte de fiecare oprire si la putin timp dupa plecare a metroului se specifica statia ce urmeaza.Cobori si poti sa schimbi metroul trecand pe cealalta parte a peronului sau schimband magistrala(bulinele albe din legenda)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti pe harta metrourilor, iti alegi destinatia, vezi ce magistrala trebuie sa iei si aia e

| octav005 a răspuns:

Uite aici. te uit la magistrala. exemplu m2, m3, depinde unde vrei sa ajungi.
( http://www.ghidbucurestean.ro/Metrorex/harta-metrou-bucuresti.png )

| Diavolcata a răspuns:

Arata in Metro sigur. Nu te panica....nu e atat de greu, esti baiat mare! Salut, sper ca ti-am fost de folos, daca da, ajuta-ma si tu cu o funda

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Descarci harta Metrorex, și te uiți unde ești și unde trebuie sa ajungi, iar daca e nevoie să schimbi te anunță in metrou urmează stația x și tu unde știi că trebuie să schimbi acolo cobori.