| alexxxxxxxxxx a întrebat:

cum vi se pare telefonul Nokia lumia 520?
vreau sa il iau,dar nu stiu daca merita cu adevarat
eu l-am vazut la un var si se descurca bine
nu il vreau pentru jocuri, doar 2-3
am vazut ca ruleaza asphalt 8 la perfect
voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| YoungCaesar a răspuns:

Salut!

Cei de la Nokia fac telefoane bune. Iti recomand sa cumperi un Lumia 525 nu 520, deoarece are cu 525 MB Ram mai mult decat 520 si nu costa cu mult mai mult.

Bafta! :-)

| alexxxxxxxxxx explică (pentru YoungCaesar):

Nu mai gasesc lumia 525, si costa cu 150 de lei mai mult
ce smartphone mi-ai recomanda pana in 500 lei?
adica maxim 500 lei, sa nu depaseasca
?

| YoungCaesar a răspuns:

Nokia Lumia 525 costa cu 70 RON mai mult, link : http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-nokia-lumia-525-black-l/

Daca vrei sa ramai sub 500 RON ia-ti un Lumia 520 tot de pe Cel.ro,aici sunt reduceri la Nokia : http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-nokia-lumia-520-black-l/

| alexxxxxxxxxx explică (pentru YoungCaesar):

Ba nu, costa mai mult
pe eMAG lumia 520 e 429 lei
lumia 525 pe cel.ro e 569
deci e cu inca 150 de lei mai mult
aproape 150 lei
vreau un smartphone bun, asta mi s-a parut bun, nu vreau sa fac performante cu el
vreau doar sa il folosesc pe net si muzica, si poze
si 2-3 jocuri
asphalt 8 merge fara lag, nu?
si
memoria ram o ocupa doar jocurile si aplicatiile?
adica daca fac multe poze si am multa muzica, memoria ram nu se ocupa nu?

| YoungCaesar a răspuns:

Deloc,pentru muzica, poze, etc foloseste memoria interna nu memoria RAM. Pe RAM circula toate datele, de exemplu cand joci se consuma din Ram, cand nu joci atuncia nu.