| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, daca vrei sa devii politist D.P.I.R tot la academia de politie trebuie sa mergi in Bucuresti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La Academia de politie ori la o scoala de agenti de politie. Nu exista specializarea pentru interventie, trebuie sa termini una dintre scoli, sa te angajezi in politie si dupa 2 ani(cel putin asa am auzit) poti face cerere de incadrare si daca izbutesti la teste o sa fii admis. Cauta pe internet si precis gasesti discutii despre acest subiect. Numai bine!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ca ofiter S.I.R ( fostul DPIR, fostul SPIR ) nu vei purta cagula pe fata, nu vei participa la actiune cum s-ar zice laughing. Am inteles ca la SIAS sunt cativa baieti ofiteri dar e doar in Bucuresti. Faci sport de contact?