| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, daca vreau sa devin politist d.p.i.r sau de genul acesta unde trebuie sa merg mai departe dupa ce termin liceul?

4 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Pai la academia de politie.

| DeCe a răspuns:

Pai direct la o scoala de politie. Eu am avut un prieten care lucra cu mine si dintr-o data i s-a pus sa mearga la politie, s-a dus, a dat un test si acum e politist. Dar testul e foarte greu, conteaza foarte mult inaltimea acolo, nu ai voie sa ai tatuaje pe tine, si trebui sa stii ceva sport plus nu stiu ce materie. Asa a facut colegul meu, nah poate este si alta posibilitate si sa trebuiasca sa faci o facultate.

| fazu a răspuns:

La academia de politie. daaah rolling on the floor

| MareleNIMIC a răspuns:

Ca sa lucrezi in D.P.I.R. trebuie ca intai sa termini academia de politie, sa devii politist si apoi ca politist sa se dovedeasca ca ai aptitudini necesare pentru a trece la D.P.I.R Din cate stiu eu numai cei ce deja lucreaza in cadrum M.A.P.N. pot lucra in D.P.I.R. sau alte institutii de in care ti se pune cagula. Dumnezeu sa te binecuvinteze!