| ThatGuy98 a întrebat:

E o intrebare cam stupida, cum schimb imagine de pe desktop? Am descarcat o imagine si dau click dreapta, dupa aia stabilire imagine fundal parca.Si mi-a pune una mica de multe ori(am ales fix cat rezolutia ecranului la descarcare), sau daca o largesc se vede pe tot ecranul dar urat...nu stiu cum sa zic.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Click dreapta pe desktop se deschide display proprietes intra la desktop si in dreapta ai position. acolo selectezi stretch. ar trebui sa mearga. tu ai rezolutie 1024 x 768? si imaginea pe care vrei sa o pui trebuie sa aiba aceasta rezolutie. altfel iti iese neclara! mai ai nelamuriri scrie-mi pe privat!

| marui08 a răspuns:

Nu prea am inteles dar daca se vede urat inseamna ca poza este mai mica si nu poti sa-i faci nimic.

| clauss a răspuns:

Ai facut bine de a pune poza, numai ca problema e ca prea mica, cauta alta cu rezolutie mai mare