| johnykes a întrebat:

Salut, erau doua tipe in Vama Veche (2021) care faceau bratari si nu stiu cum sa dau de ele ca sa-mi faca inca o bratara laughing
Cred ca cea mai priceputa dintre ele avea undeva la ~30 ani si cred ca niste codite vopsite.
Seara faina! happy

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invata sa-ti faci si tu bratari!
Se pot face din materiale la indemana, reciclate etc. (sarma, plastic, hartie etc., dupa fantezie si experienta).

| Violleta2022 a răspuns:

Dai de ele la vara anului urmator, cand se vor intoarce la Vama veche.

| johnykes explică (pentru Violleta2022):

Am fost vara asta si nu am dat de ele

| Violleta2022 a răspuns (pentru johnykes):

Poate s-au reprofilat sau vand la taraba in piata...

Răspuns utilizator avertizat
| IarsiIar a răspuns:

"erau doua tipe in vama veche..."
Localnice? De undeva de aiurea din tara care faceau un ban ca sa-si plateasca vacanta? Daca tu nu stii, noi nici atat.