| ionutktm99 a întrebat:

Salut, eu sunt din turda jud cluj, as dori sa stiu ce locatii as putea sa vizitez si sa fie frumos in limita a 400 500 kilometru dus intors? pe unde ati fost si v-a placut

3 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Eu merg in fiecare an in Delta la Sf.Gheorghe,daca poti du-te acolo mai ales in rezervatie, e foarte frumos, dar putini apreciaza ce avem aici

| bobby_7474 a răspuns:

Moldova cu manastirile ei deosebite,Voronet,Putna, Sucevita, Moldovita...este un colt minunat al tarii.

| mariabianka1_1468 a răspuns:

Eu m-am dus la maramures la dealul cavnic(dealul care merge masina singura),cimitirul vesel,manastiri,pesteri,complexul taranesc de la ieud.
sau mergi in bucuresti,de unde st si eu acolo poti vizita:casa poporului,casa presei libere,parcul carol,casa memoriala ion minulescu-claudia milian,muzeul de istorie naturala grigore antipa,parcul tineretului,parcul cismigiu,palatul voievodal,muzeul national george enescu, sper sa te ajute, fundita?