| adriana12512123 a întrebat:

Salut imi puteti da o compunere cu titlul "Parcul in amurg iarna" ..trebuie sa fie descriptiva happy ...va rog! :3.dau Funda :3 :*

2 răspunsuri:
| AlissonPadalecki a răspuns:

Ar fi prost cine ti-ar face tie tema la Lb. Romana. Tu nu sti sa gandesti?

| kisaKiss a răspuns:

La poalele muntelui, care atinge cu creștetul înaltul cerului, se întinde satul bunicilor. Cele câteva case ale sale sunt inundate în întregime de o mare de alb. În peisajul rece, fără nicio urmă de culoare, satul pare mai mic decât de obicei. Aici, iarna este cu adevărat iarnă, încă de la prima zăpadă și până la ultima.

Peste casele bătrâne din sat, care de care mai vechi, unele de-o vârstă cu timpul, se lasă o noapte adâncă. Nu a mai nins de câteva zile, dar zăpada de săptămânile trecute încă îmbracă fiecare colțișor de natură. Ulițele satului înguste în mod normal, s-au transformat în niște poteci albe, bătătorite inegal. Gardurile caselor sunt troienite și se aseamănă cu niște ziduri de cetăți.