| alin568429 a întrebat:

As vrea si eu o compunere descriptiva cu titlul IZVORUL ASEMENEA SUNT SI EUbig grin

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

``Se lasa alintat de o raza jucausa de soare,merge repede si elegant,nu se uita niciodata inapoi,surade dulce,incanta prin glasul armonios si sincer,admira horele de valuri ce il mangaie...
E doar un izvor,izvorul caruia eu ii seman,izvorul care reprezinta viata,trecerea timpului,privirea vesnic inainte,de invingator. Oare chiar sunt atat de puternic? Sau ma pacalesc permitandu-mi sa ma aseman unei minuni a naturii,atat de pura si delicata dar in acelasi timp dura si rece?
E atat de neinsemnat,dar atat de util,atat de comun dar atat de diferit,atat de pur dar atat plin de mal in mica adancime...
Izvorului asemeni sunt si eu,sau sufletul meu? E bun cu toti caci le permite sa-l bea,sa-l simta,sa-l foloseasca,dar rau cu el insusi caci mereu pe drum,niciodata odihnit,mereu singur,singur,niciodata apreciat.
Naste ura si iubire, tristete si bucurie, din el izvorasc pacea si lupta.El e reprezentantul vietii care renaste si al timpului care se pierde.Eu sunt un izvor ce le ascunde,le minte usor si le pacaleste sa vin din nou, din nou.``

Nu obisnuiesc sa raspund la intrebari despre teme, dar avand in vedere ca e subiect de la Evaluarea in Educatie la care am participat am facut o exceptie.Am imbinat cu monolog, ca asa era cerinta, nu am mai modificat.
Sa-mi zici daca ti-a placut.

| Mititelu_Laurentiu_1972 a răspuns (pentru Libelle):

Deci esti geniala! happy Cate creiere ai? happy

4 răspunsuri:
| abcdc a răspuns:

Ms dianna mia folosit si mie compunere.interesanta

| AndreiAndrei89 a răspuns:

O intrebare pentru Diana: Tu ai 2 creiere? Bv imi place mult cum gandesti foarte frumoasa compunerea.

| Cuzapanu a răspuns:

Fatio