| 2peu a întrebat:

Imi puteti spune va rog cateva caractere speciale pentru numele Alex? cat mai multe...mersi!

1 răspuns:
| aanny a răspuns:

Alex provine din numele Alexandru ce are semnificatia de a apara, a proteja numele fiind din forma greceasca Alexandros.De aici poti spune ca numele semnifica vitejie,putere, forta... daca ar fi dupa mine eu as vedea altfel caracteristici cum ar fi smecher, popular, simpatic, invingator, original depinde acum de fiecare persoana ce-l poarta sper ca te-am ajutat