| alex2009 a întrebat:

In urmatoarea perioada de timp urmeaza sa plec cu avionul pentru prima oara si as vrea sa imi ziceti cum se desfasoara treburile cand ma duc sa fac check-inul aia de acolo ma intreaba ceva? sau pur si simplu ma inregistreaza si gata? Cand ajung la destinatie (Anglia) mai imi verifica si aia documentele mai verifica bagajele ma mai intraba ceva s-au pur si simplu le iau de pe banda si imi vad de drum. Aici in Bucuresti parca transportul de la avion si la avion se face cu autobuzul? Am voie sa iau aparatul foto cu mine in avion, am voie sa fac cateva poze din avion ca sunt pasionate de fotografie? In bagajul de mana parca am voie 5 kg? Va rog explicati-mi in detaliu cam ce se intampla ce ar trebui sa stiu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexralu34 a răspuns:

Pai cand faci check-inul nu te intreba,nimic,pentru ca nu au de ce,dai documentele si acolo iti da biletele si iti ia bagaju mare si iti mai pune etichete la bagajele de mana,dar sa ai grija sa se potriveasca cu cutia de la bagajele de mana,apoi de duci la vama, pui acolo in tava bagajele si bijuteriile obiectele metalice,cureua treci prin detector iti ei lucrurile pui tava la loc si te duci la verificarea pasapoartelor, unde nu-ti zice nimica doar se uita sa vada daca pasaportul(buletinul e bun),apoi te duci in sala ta deasteptare care ti-a spus-o la check-in, deci fii atent la sala, astepti apoi, te duci la autobuzul cu ceilanti oameni care te duce la avion in avion se uita la bilete si la pasaport(cand intrii), iti pui centura, apoi la aterizare in anglia nu stiu daca te ia vreun autobuz, sau trebuie sa mergi pe jos la sala, dupa ce ajungi in aeroport cu ceilanti oameni se mai verifica odata pasapoartele(buletinele)apoi te duci cu cilanti oamni la sala de bagaje, iti ei bagaju si ai plecat.