| bekka a întrebat:

M-am certat cu o prietena decurand. Cum sa fac sa ma impac cu ea. Era cea mai buna prietena a mea. Cu ea faceam tot felul de lucruri. Ne-am certat din cauza unui lucru stupid. Cum sa fac sa ma impac cu ea? Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| Aysa19 a răspuns:

:*::* Buna:X

Pai si eu am patit cam asta.acum ceva timp

Daca prietenia e asa puternica si adevarata va veti impaca don't worry:X

Dar du-te la ea si spune-i exact ce simti :X.

Si trimitei melodia asta sau gen din astea

http://www.youtube.com/watch?v=q5Yv6btQgtU

Stii trebuie sa fii uh insasi:X.Sa spui cati pare rau sa spui exact ce simti de cand v-ati certat!

O sa fie bine:*

Sper ca ti-am fost de ajutor:X

Si altadata cand aveti discutii din astea minore. inai9nte s va "certati" discutati cu calm motivul si ai sa vezi ca numai va exista conflicte de genu :*

O prietena este foarte importanta asa ac aveti grija una de alta:X

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru un raspuns corect ar fi trebuit sa ne spui varsta voastra, cine este vinovata(vinovata principala) pentru cearta si cine a inceput, de la ce v-ati certat, astfel ca o sa plec de la ambele presupuneri: ca tu ai fost de vina ori ca vina i-a apartinut prietenei.
Daca tu ai fost vinovata: incepe prin ati cere scuze, explica-i ca a fost o prostie din partea ta, nu se va mai repeta si ca tii prea mult la ea pentru a nu va impaca. Daca este o prietena adevarata te va scuza si veti relua prietenia.
Daca ea a fost vinovata si tu vrei sa faci prima pasul spre impacare, desi normal ar fi ca ea sa-l faca: spune-i ca cearta a fost o prostie din partea amandurora, pentru un lucru stupid nu avea rost sa va certati, nu conteaza cine are dreptate si prietenia voastra este mai importanta. Numai bine si succes!

mira
| mira a răspuns:

Cere-ti iertare, fii alaturi de ea in momentele grele.

| cornculapte a răspuns:

Cere-ti iertare.

| Sin a răspuns:

Vorbeste cu ea fata in fata nu pe mess sau la telefon. E cel mai bine asa ca va vedea ca esti sincera si ca regreti.

| Frrramboise a răspuns:

Nu astepta sa faca ea primul pas, fa-l tu, daca iti doresti atat de mult sa va impacati...sun-o,vorbeste cu ea, si cere-ti scuze, daca e nevoie. spune-i ca vrei sa va impacati si se va rezolva, sunt sigura,. sper sa va impacati, pup :*

| papooshyka a răspuns:

Depinde de ce lukru.incearca sa vb cu ea, nu pe net, sau pe mob, fix, incearca personal.si sa vb deschis, sa va sp tot ce simtiti, ce va deranjeaza una la cealalta si sa indreptati minusurile care vi le sp, sh s incercatsi sa nu va suparati.incearca sa fii blanda si nu agresiva sau isterika... ok? Sper ca te-am ajutat mult

Funda?

| spaikizz a răspuns:

Sun-o si spune-i ca-ti pare rau ca v-ati certat. Daca nu-ti raspunde cand o intalnesti spune-i acealasi lucru. Sau daca nu esti genul care isi cere scuze cand va mai intalniti intra in vorba cu ea... Totul o sa decurga de la sine apoi.

| brosu a răspuns:

Dacă ajungeţi împreună la aceaşi concluzie, că a fost un lucru stupid sigur vă împăcaţi. Asta înseamnă ca trebuie să comunicaţi.